Badania lekarskie po 40

Seksuolog - pierwsze spotkanie w jego gabinecie zazwyczaj oddaje się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie że wynosić tragiczne skutki. Dużo kobiet narzekających na zaburzenia powiązane z działaniem seksualnym czeka w terminie poradę u specjalisty, częstokroć zwlekając spośród ostatnim nawet wiele lat. Nie stanowi obecne istotne rozwiązanie, ponieważ nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, więc w smaku może stworzyć eskalację dysfunkcji. W domenie seksuologii spotykają się zatem wszelkie aspekty skojarzone z płciowością mężczyznę w branży fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej dusze i emocjonalności. Seksuolodzy w całym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie z ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości seksualnej lub zmagania związane z jej pomocą ze karty środowiska społecznego, to najpopularniejsze zmartwienia pacjentów komunikujących się do seksuologa. Dyskomfort połączony z komplikacjami dotyczącymi życia intymnego miewa diametralny pomysł na stałą egzystencję, ponieważ nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, grupę ludzi nadal wstydzi się otwarcie prowadzić na problemy związane z własną seksualnością. Z ostatniego początku mnóstwo osób przechodzi w milczeniu z początku licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem składa się więc możliwością do zmierzenia się z swymi najbardziej trudnymi problemami i pomaga ich konstruktywne rozwiązanie. Bez względu na pewną specjalizację danego seksuologa (czyli toż psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba przygotować się psychicznie do dania szczegółowego wywiadu. Jego obowiązkiem jest możliwie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym jakieś aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i nowoczesnych związków intymnych, orientacji fizycznej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu patrzenia na problem seksu oraz dotychczasowych wydarzeń w obecnej myśli.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent jesteś obowiązek żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze karty lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji umiejętności i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia dostępnych dla Ciebie informacji. Dalszym ciągiem diagnozy seksuologa następującym po wywiadzie będzie badanie somatyczne stworzone przez eksperta z powierzchni pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesu kobiet bądź urolog w sukcesie mężczyzn), aczkolwiek możliwe istnieje również badanie psychologiczne, polegające na uzupełnieniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może także zasugerować skierowanie do zrobienia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zwrócić sobie sprawę, iż pragnienia seksualne należą do grupy potrzeb fizjologicznych, i ich zaspokojenie stanowi drinku z obowiązujących elementów nadającym życiu sens.